Чи важливо бути сучасному педагогу медіаграмотним, критично мислити і вміти протидіяти маніпуляціям? Абсолютно переконані в актуальності цього питання учасники семінару «Фактчек як інструмент протидії маніпуляціям та фейкам», що пройшов 8 травня 2019 року на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» в межах проекту «Посилення громадянського контролю в регіонах України ІІ» за підтримки AMO.CZ.
Учасники заходу дізналися про основи концепту фактчек, його спрямованість, методи фактологічної маніпуляції, особливості використання джерел для перевірки достовірності фактів та можливі вердикти.
Особисту думку щодо об’єктивності експертних висновків було сформовано у вчителів у ході виконання вправи «Експерти-тролі», під час якої експерти у різних амплуа (інформатор, критикан, маніпуліст і популіст) висвітлювали в абсолютно протилежних контекстах однакову подію.
Самостійно апробувати прийоми фактчекінгу учасники семінару змогли під час вправи «Верифікація та фактчек на прикладі казок». Учасники продемонстрували нестандартні підходи під час дослідження казкових подій у форматі верифікації і фактчекінгу. З цією метою вони залучали всіх казкових персонажів, щоб скласти справжні та логічно побудовані докази перевірки достовірності фактів.
Щира вдячність активним учителям Херсонщини, для яких особистісний саморозвиток – необхідна умова педагогічної творчості!