Впровадження змін до законодавства, яке регулює доступ до даних з державних реєстрів та кадастрів, відкрило журналістам нові можливості для отримання та пошуку інформації.
Саме тема роботи із реєстрами та кадастрами стала основою для навчального курсу «Дані з реєстрів та кадастрів у роботі журналіста-розслідувача» для викладачів факультетів та кафедр журналістики, який відбувся 9 – 25 березня 2021 року. Сьогодні журналісти мають можливість брати дані не лише із Єдиного державного реєстру податкових декларацій, але й з реєстру судових рішень, реєстру речових прав нерухомого майна, земельного кадастру та багатьох інших. Вміння користуватися реєстрами суттєво спрощує журналістську роботу й дає аргументовані підтвердження або спростування потрібної інформації.
Лекторка курсу, Наталя Онисько, медіатренерка та співредакторка антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів» протягом шести онлайн-сесій поділилася з учасниками курсу специфікою роботи з реєстрами та кадастрами, як з українськими, так і закордонними. Які з цих баз даних є платними, які безкоштовними, для чого потрібно мати електронний підпис, як перевіряти дані отримані з одного реєстру даними з іншого реєстру, щоб не виникало помилок.
«Я викладаю дисципліну «Аргументація в ЗМІ». Це вибіркова дисципліна – студенти самостійно обирають її для вивчення з переліку інших, що належать до вибіркової компоненти. Тому її вивчають високо мотивовані студенти, які хочуть мати потрібні для них знання і навички. Отриманий на цьому тренінгу контент дуже цьому сприятиме, планую активно використовувати його під час викладання цієї навчальної дисципліни», – поділилася учасниця курсу Ольга Гарматій, викладачка кафедри журналістики та засобів масової комунікації НУ «Львівська політехніка».