Ганна Давиденко, депутат Вінницької міської ради від партії «Батьківщина», у своєму дописі в Facebook від  26 листопада 2017 року висловила кілька заяв щодо ролі української жінки в бізнесі і владі.

ТЕЗА 1: «В Саудівській Аравії жінок в парламенті більше, аніж в Україні (20% і 12%, відповідно)».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

За даними сайту Міжпарламентського союзу,  станом на 13 грудня 2016 року в Консультативній раді Саудівської Аравії, або Меджлісі аш-Шура, засідає 151 член, з яких 30 – жінки, що становить 19,87%. Список народних депутатів України містить 53 жіночих імені, що становить 12,5% від загального числа депутатів – 423 (станом на 10 грудня 2017 року). Отже, Ганна Давиденко оперує достовірними даними, ставлячи у цьому питанні Україну нижче держави, де становище жінки лишається пригнобленим.

ТЕЗА 2: «Жінок на керівних посадах у світі в середньому – 24%. У сусідній Польщі – 48%, в Україні – 18,8%».

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

За даними International Business Report, у 2017 році в середньому 25% жінок у світі займають керівні посади. Відповідний показник у Польщі становить 40%. Розрахунки Українського центру суспільних даних свідчать про те, що частка жінок-керівників загалом (серед усіх активних суб’єктів економічної діяльності) становить 40%. Пані депутат спотворила дані, а применшивши відсоток українських жінок на керівних посадах вполовину, зробила акцент на тому, що в сусідній країні соціальні «стелі» прозоріші, що є неточними даними.

 

Автор: Каріна Шевченко

Редактор: Олександр Гороховський