Три дводенні семінари для викладачів факультетів журналістики та каферд журналістики українських університетів відбулися у Львові, Запоріжжі та Києві. 41 особа була учасником семінарів. 13-14 квітня семінар відбувся у Школі журналістики УКУ, 20-21 квітня  – у Запорізькому технічному університеті, 25-26 квітня – у Могилянській школі журналістики.

Викладачі вищих навчальних закладів, які взяли участь у семінарах, також проведуть семінари на тему фактчекінгу, але вже для своїх студентів. Проведення семінарів спрямовано на посилення громадського контролю у регіонах України. Студенти факультетів та кафедр журналістики будуть самостійно проводити фактчек-розслідування фактичних заяв публічних осіб на рівні місцевого самоврядування. Голови ОДА, голови обласних рад, мери міст, керівники виконавчих комітетів та керівники обласних управлінь тощо, а саме їхні заяви та відповідність цих заяв реальному стану речей, будуть відстежуватися  журналістами-початківцями.

Під час семінарів відбулася низка дискусій про доцільність використання методу фактчекінгу у сьогоднішніх українських реаліях – інформаційна війна із фейками, пропагандою та маніпуляціями. Обговорювалося також як фактчек-інструмент розвиває критичне мислення дослідників і чому це так важливо сьогодні.

Лектором семінарів для викладачів був Олександр Гороховський, керівник проекту «БезБрехні». Семінари було проведено в рамках проекту «Посилення громадського контролю в регіонах України ІІ», який реалізується чеською ГО «Асоціація з міжнародних питань» за підтримки МЗС ЧР.