Чи справді фактчекінг сьогодні є трендом? Очевидно, і давно зрозуміло, що так, адже далеко не всі новини, що циркулюють в інформаційному просторі, є точними і достовірними. Про це і не тільки розповідала днями студентам факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка журналіст, доктор філософії в галузі соціальних комунікацій, доцент кафедри зарубіжної преси Ольга Квасниця. Семінар було проведено в межах проекту «Посилення громадського контролю в регіонах України».

У своїй презентації пані Ольга розвіяла усі міфи про фактчекінг і вказала, і з чим його не варто плутати – це не лише перевірка правдивості, а комплексний процес дослідження окремих фактів для встановлення їхньої точності, що включає, власне, розслідування, аналіз та журналістику даних.

Викладений матеріал спікерка підкріпила конкретними прикладами вдалого і невдалого фактчекінгу, відтак студенти отримали додатковий інструмент для журналістської роботи. Завдяки цьому проекту студенти отримали можливість взяти участь у конкурсі з фактчекінгу, який має на меті заохотити молодь, що прагне розвиватися у цій сфері!

Цікавим є той факт, що студенти зацікавлені саме у неформальній освіті – аудиторія була переповнена, то ж усі охочі змогли скласти для себе об’єктивне уявлення про фактчекінг як новітній жанр журналістики.

Ярослав Іваніщев

ЖРН-14С