22 травня в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса (м. Вінниця) студенти першого й третього курсів спеціальності “Журналістика” взяли участь у семінарі «Фактчек як спосіб протидії маніпуляціям та фейкам», який провів старший викладач кафедри журналістики, кандидат філософських наук Костянтин Родигін.
Семінар є частиною проекту «Посилення громадського контролю в регіонах України ІІ», який реалізує чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (АМО, www.amo.cz) за підтримки Міністерства закордонних справ ЧР.
Учасники семінару мали змогу дізнатися, що таке фактчек і чим він відрізняється від класичного журналістського розслідування; що є об’єктом фактчек-розслідувань та які вердикти можуть виноситися фактчекерами; як виділяти із заяв публічних осіб фактологічні тези, і які заяви не можуть бути перевіреними у межах концепту фактчек.
Також студенти на практиці спробували проаналізувати низку заяв політиків, виокремивши у них фактологічні тези, які можуть бути перевіреними, а також маніпулятивні та твердження, які не можна перевірити.