Студенти-магістри спеціальності «Журналістика» Національного університету «Львівська політехніка» навчались фактчеку на семінарі «Фактчек як інструмент протидії маніпуляціям та фейкам». Розглядалася низка взаємопов’язаних питань, серед яких – світовий досвід та особливості фактчеку в Україні, структура, об’єкти і різновиди фактчек-розслідувань, спільне та відмінне з класичним розслідуванням, складнощі та можливі помилки при проведенні фактчек-досліджень, мовно-стилістичні особливості представлення фактчеку. Обговорили ресурси для фактчеку в Україні, зокрема такі як проект «БезБрехні», сайт www.checkregion-ua.info, посібник авторства О.М.Гороховського «Фактчек як тренд розслідувань: можливості та перспективи». Особливе зацікавлення студенти виявили до вивчення схем та форматів фактчекінгу, алгоритму побудови доведення, встановлення вердиктів, а також можливостей візуалізації результатів фактчек-розслідування.
На семінарі детально розглядалися умови участі у конкурсі «Фактчек для журналістів-початківців», що триватиме 1 травня – 31 липня ц. р. з метою використання студентами журналістики фактчек-методології, посилення громадського контролю за висловлюваннями публічних осіб на регіональному рівні, активізації журналістів-початківців.
Обговорили також діяльність в Україні проекту «Посилення громадського контролю в регіонах України ІІ», що його реалізує чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (АМО) за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії і в рамках якого здійснюється конкурс.
Семінар «Фактчек як інструмент протидії маніпуляціям та фейкам» відбувся 16-17 квітня ц.р. Його провела Ольга Гарматій, доцент кафедри журналістики та засобів масової комунікації Національного університету «Львівська політехніка».