16 травня 2019 року у Житомирському державному університеті ім. І.Франка, Інституті філології та журналістики відбувся семінар на тему «Можливості та перспективи регіонального фактчекінгу», для студентів-журналістів ІІ курсу. Заняття провела викладачка кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Надія Миколаєнко, яка проходила навчання з фактчекінгу у Києві в межах проекту «Посилення громадського контролю у регіонах України ІІ», організованого від чеської громадської організації Асоціація з міжнародних питань.
Результатом семінару стали ґрунтовні конспекти, де студенти детально розписали що таке фактчекінг і верифікацію, виокремили про інструменти для перевірки фактів, виділили структуру матеріалів формату «фактчек», зазначили важливість доказової бази даних.
Особливу цікавість викликали конкретні приклади фактчеку у презентації, і майбутні журналісти проявили активність промоніторити інформацію на регіональному рівні та взяти участь у конкурсі «Фактчек для журналістів-початківців».