Студентська конференція проекту «Посилення громадського контролю в регіонах ІІ»

2 грудня 2019 року відбулася конференція «Фактчекінг як метод і джерело» для студентів факультетів та кафедр журналістики ЗВО України, які взяли участь у конкурсі фактчек-розслідувань для журналістів початківців.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

Про вплив фактчекінгу на міжнародну політику учасникам конференції розповів Давід Стулік, речник представництва Європейського Союзу в Києві у 2007 – 2019 роках. Студенти мали можливість поспілкуватися із журналістами-практиками, під час панельної дискусії про специфіку фактчекінгових проектів в Україні. Олена Чуранова (StopFake), Наталія Онисько (Наші гроші. Львів), Максим Скубенко (VoxUkraine), Олександр Гороховський (БезБрехні) познайомили учасників конференції із можливостями використання фактчекінгу у щоденній журналістській практиці.

Наталія Онисько (Наші гроші. Львів) презентувала судові та інші реєстри, якими можуть і повинні користуватися журналісти-початківці працюючи із фактчекінгом.

Також під час конференції відбулося нагородження переможців конкурсу фактчек розслідувань. Нагороди переможцям вручила Зденька Цайсова, заступниця посла Чехії в Україні. Переможцями стали:

І місце

Крістіна Бут «Костянтин Бриль маніпулював, засуджуючи діяльність САП і НАБУ»

ІІ місце

Олексій Шарабура «Траса Запоріжжя-Маріуполь і обіцянка Новака завершити ремонт до жовтня»

Ілля Ждан «Чинні тарифи на вивезення сміття, або як порівняти непорівнюване»

Ольга Брайлян «Закарпатський політик і бізнесмен Олександр Ледида схибив, коли говорив про кількість аптек, фальсифікацію ліків, частку заробітчан»

Карина Боровик «Слідами неправдивих звітів»

Дар’я Татарчук «Екологічна революція по-кіровоградськи за 52 млн: «цивілізоване» сміттєзвалище й очисні споруди»

Анастасія Кравець «Труханів острів: місце для відпочинку та розвиток інфраструктури столиці»

ІІІ місце

Єлизавета Хорошева та Валерія Барикіна «Т. в. о. голови Сумської ОДА Ірина Купрейчик ТВО Сумської ОДА сказала направду щодо ремонту доріг»

Аліна Бережна «Ярослав Нищик про саморозпуск міськрад і фінансування сусідніх округів: рефлексії секретаря міськради Черкас в ефірі суспільника»

Ганна Баранова «Як Володимир Кальцев під час жовтневої сесії то недочитав закон, то забув
додати, то зманіпулював, а то і правду казав”

Олена Кулага «Як В. Буряк позбавляв Запоріжжя черг до дитячих садочків»