На сторінці ГЕК: Громадська експертна комісія з бюджету та соцекономрозвитку м. Суми у соцмережі FB було опубліковано інформацію щодо реконструкції Театральної площі у центрі міста Суми. Автори посту зазначають: «(…) Насправді все далеко не так оптимістично, бо дорого ‒ договір на 13,5 млн грн при тому що була пропозиція у 8,5 млн. Використано вже 7,5 млн, більшість робіт залишається невиконаними, ймовірність збільшення вартості завдяки так званій «динамічній ціні» дуже висока»

Вердикт: Правда

Аргументи і докази:

Обрана пропозиція насправді є однією із найдорожчих серед запропонованих. ТОВ «Будортранс» запропонувало майже 14 млн за проведення робіт. Найнижчою була пропозиція від ПАТ «Сумбуд», яке запропонувало 8, 44 млн грн за реконструкцію площі. Але обрано було ТОВ «Зеніт-Брук» із ціновою пропозицією в 13,5 млн і найдовшими строками виконання. У графі «Критерії вибору переможця» замовники зазначають, що основним критерієм вибору була цінова пропозиція (80%), наступним критеріями були умови розрахунків (10 %) і строки виконання робіт (10%).

Відповідно до договору роботи мають бути завершені до 31 грудня 2017 року, проте не виконано і половини від запланованого і у бюджеті 2018 року на реставрацію архітектурних пам’яток виділено тільки 3 млн 200 тис грн.

 

Автор: Марина Носаченко

Редактор: Олександр Гороховський