Голова політичної партії “Всеукраїнське об’єднання «Нова Україна», колишній депутат Верховної Ради України (3-е ,4-е ,6-е скликання)  Валерій Коновалюк на своїй сторінці у Facebook опублікував пост (6 липня 2014 р.)  в якому розкритикував плани уряду щодо приватизації та передачі у концесії ряду підприємств та об’єктів. (Див. скриншот )

Теза 1: «Под видом концессии правительство хочет раздать леса и прибыльные государственные аэропорты»

 Вердикт: Напівправда (маніпуляція)Докази і аргументи:

Згідно із Законом України «Про концесії», концесія –  це  надання  з  метою  задоволення громадських потреб уповноваженим  органом  виконавчої  влади  чи  органом   місцевого самоврядування  на  підставі  концесійного  договору на платній та строковій  основі   юридичній   або   фізичній   особі   (суб’єкту підприємницької  діяльності)  права  на створення (будівництво) та (або) управління (експлуатацію) об’єкта концесії (строкове  платне володіння),  за  умови взяття суб’єктом підприємницької діяльності (концесіонером) на себе зобов’язань по створенню (будівництву)  та
(або)   управлінню   (експлуатації)  об’єктом  концесії,  майнової  відповідальності та можливого підприємницького ризику.

Отже,концесія – це не надання у власність ,а передача у тимчасове експлуатування. Концесію можна назвати специфічним різновидом довготривалої, масштабної, а тому значної дорожчої оренди, об’єктом якої слугує не тільки майно, але й права на здійснення у певній галузі. Крім того, концесію відрізняє від оренди обов’язковість (здебільшого) внесення концесіонером інвестицій в тій чи іншій формі в отримані державні активи. Підкреслимо, що до концесіонера не переходить право власності на державне або комунальне майно. Держава не втручається у господарську діяльність концесіонера, а має здійснювати суворий контроль за виконанням договірних умов.

 

Теза 2: «Какой будет окончательный список этих объектов, правительство как всегда скрывает от украинцев»

Вердикт: Брехня

Докази і аргументи:

На сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, у рубриці «Стратегічне бачення управління державними підприємствами»  надається повний список всіх підприємств та об єктів ,які а ) не підлягають приватизації та мають бути збережені у державній власності ; ,б) мають бути приватизованими в) мають бути передані у концесію Усього 3444 держпідприємств, розподілених по відповідних групах

4 липня 2017 р., Кабінет міністрів схвалив «Стратегічне бачення управління державними підприємствам» ,що було запропоновано   Мінекономрозвитку . Ухвалений документ визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитись у державній власності, бути передані в концесію, приватизовані або ж ліквідовані

 

Теза 3: «Это те самые аэропорты, которые были модернизированы и отстроены к футбольному Евро-2012. В которые были инвестированы деньги государственного бюджета. Одно дело отдавать в концессию под инвестиции нового собственника разбитые украинские дороги. Но власть решила поделиться прибыльными аэропортами, и как раз тогда, когда на украинский рынок начали приходить западные авиакомпании».
Вердикт: Напівправда (маніпуляція)

Аргументи і докази:

Коновалюк закидає уряду наміри «поділитися прибутковими аеропортами, як раз тоді ,коли на український ринок почали приходити західні авіакомпанії». Але, рішення про надання у концесію аеропорту «Бориспіль» вперше прийняв ще уряд  М. Азарова за часів президентства В. Януковича, економічним радником якого і був В. Коновалюк до березня 2013 р.

Кабінет Міністрів України 26 вересня  2012 року прийняв постанову «Про внесення змін до Переліку об’єктів права державної власності, які можуть надаватися в концесію». Згідно з нею аеропорт «Бориспіль» включено до Переліку об’єктів права державної власності, які можуть надаватися в концесію. Але на той час не знайшлося бажаючих концесіонерів.

 

Автор: Андрій Войтенко

Редактор: Олександр Гороховський