Your Content Goes Here
Матеріали для участі у конкурсі фактчек-розслідувань готуються студентами факультетів та кафедр журналістики вищих навчальних закладів України за фактчек-методологією.
Your Content Goes Here
Побудова фактчек-рослідування повинна відповідати наступній структурі:
- Заголовок – Назва фактчек-розслідування, яка стисло передає зміст матеріалу, тему. Роботи без заголовку не будуть прийматися до участі в конкурсі.
- Ім’я автора
- Вступ із досліджуваною заявою
- Доказ
- Вердикт – Вердикти у конкурсній роботі можуть бути лише ті, які визначені проектом (правда, фактична помилка, маніпуляція, неправда).
- Фотографія – Матеріал повинна супроводжувати авторська фотографія (зроблена автором конкурсної роботи), яка відповідає темі фактчек-розслідування.
Your Content Goes Here
Теми – заяви публічних осіб (політики, громадські активісти тощо) регіонального рівня. Це можуть бути питання місцевого бюджету, інвестицій, податків, освіти, медицини, транспорту, соціальних питань, політичних партій та інше, що є важливим для життя конкретного регіону.
Your Content Goes Here
Конкурсні матеріали повинні відповідати фактчек-формату. А саме:
- фактчек-розслідування базується на публічних заявах знакового спікера, які містять конкретні досліджувані факти;
- заяви повинні бути актуальними і документально зафіксованими (гіперпосилання на джерело, скріншот) – необхідно вказати час, місце, обставини, при яких заява була оголошена;
- для спростування чи підтвердження факту, який оголошено у заяві, використовується інформація із відкритих публічних джерел – як українських, так і міжнародних. Посилання на джерела – обв’язкове!;
- інформація, яка отримана із відкритих джерел, використовується в якості аргументів доказової бази;
- доказ – спростування або підтвердження факту заяви – повинен бути логічним, послідовним, розкривати суть питання, проблематику, демонструвати актуальність теми, неупередженість автора;
- при побудові доказу вітається використання більше ніж одного джерела, застосування таблиць, графіків, малюнків, мап;
- вердикт, який демонструє рівень достовірності заяви. Використовуються наступні вердикти: правда, фактична помилка, маніпуляція, неправда.
Your Content Goes Here
Детальну інформацію можна отримати у посібнику Фактчек як тренд розслідувань: можливості та перспективи.
Приклади фактчек-матеріалів можна побачити на https://www.stopfake.org/, https://www.factcheck.org/,
https://voxukraine.org/uk/category/proekti/voxcheck-uk/, http://bez-brehni.com/.
Your Content Goes Here
Конкурсна робота повинна містити не менше трьох і не більше п’яти тез-заяв із одного публічного виступу (інтерв’ю спікера, участь у ток-шоу, заява на конкретну тему тощо), із якими буде працювати автор. Автор самостійно вибирає спікера та тематику заяв. У роботі має бути аргументація чому саме ці заяви були вибрані автором.
Your Content Goes Here
Автор повинен продемонструвати вміння використовувати різні типи вердиктів, тому рекомендується підбирати заяви так, щоб при завершенні роботи над доказом можна було застосувати не менше двох вердиктів.
Your Content Goes Here
Обсяг конкурсної роботи – мінімально 2 000 та максимально 5 000 знаків із пробілами.
Your Content Goes Here
Конкурсні роботи надсилаються на сайт www.checkregion-ua.info/. Автор заповнить відповідний формуляр для реєстрації у конкурсі та прикріпить до нього матеріал. Матеріали повинні бути у форматі Word, максимальний розмір – 2MB. Фотографія – максимальний розмір 2MB. Назва файлу латинкою – прізвище автора_місто (напр., Pavliuk_Ternopil). Якщо конкурсна робота у відеоформаті, то подається повний перепис відео і активне посилання на відео у https://www.youtube.com/ . Усі посилання, які вказані у конкурсній роботі повинні бути активними.
Your Content Goes Here
Конкурсна робота має відповідати вказаним критеріям та бути надісланою до 15 жовтня 2019 року. Роботи, які будуть надіслані після дедлайну, не будуть розглядатися жюрі.