Народний депутат України від 57-го одномандатного виборчого округу, що об’єднує Іллічівський (Кальміуський) і Орджонікідзевський (Лівобережний) райони Маріуполя, член Комітету ВР України з питань економічної політики, Сергій Матвієнков (Опозиційний блок), критикуючи уряд в своєму персональному блозі заявив : «В январе нынешнего 2017-го года в моей родной Донецкой области родилось 1439 человек, а умерло — 3366. Когда население крупнейшего региона страны за месяц уменьшается почти на две тысячи человек, говорить об успехах экономической политики государства – кощунство».


ВЕРДИКТ:  НАПІВПРАВДА


Аргументи і докази:

Сергій Матвієнков, оголошуючи цифри про зменшення кількості населення Донецької області за січень 2017 року, навів вірні дані.

У той же час, він промовчав, що зіставні показники були і за Кабміну Азарова. За даними Державної служби статистики України, в січні 2013 року під час каденції Президента Януковича і правління Партії регіонів (саме від цієї Партії балотувався в попередні роки Матвієнков), на 3 497 новонароджених в Донецькій області припадало 6 561 померлих. Скорочення населення склало –  – 3 064. Тобто смертність в регіоні практично в два рази перевищувала народжуваність. Цей показник майже відповідає рівню співвідношення двох категорій на січень 2017 року.

Таблица 1. Природний рух населення (2011-2017, за січень) [Джерело: FactCheck  за даними офіційного сайту Державної служби статистики України) – Абсолютні дані чисельності народжених і померлих, природного скорочення, кількості зареєстрованих  шлюбів та розлучень]

Автор: Андрій Войтенко