Після пленарного засідання Львівської Міської Ради, в  інтерв’ю місцевій пресі, мер міста Андрій Садовий заявив: «Об’єм бюджету розвитку (міста – ред.) є меншим, ніж у 2017 році. Ми ледве вийшли за 1,5 млрд грн. Бюджет 2017 року був на 25% більший» (2:11)

Вердикт: НАПІВПРАВДА

Аргументи і факти:

Як вже повідомляв FactCheck, бюджет розвитку – це обсяг коштів передбачених на інноваційну та інвестиційну діяльність міста. Він залежить від потреб, місцевих особливостей та пріоритетів розвитку, окремих для кожного міста.

Мер міста Львів  Андрій Садовий у своїй тезі, щодо бюджету розвитку міста на 2018 рік допустив дві суттєві помилки.

По-перше, бюджет розвитку міста Львів у 2017 році складав,75 млрд грн. Ця інформація подається на сайті Львівської Міської Ради.

Документ 1: Зміни до переліку об’єктів, видатки на які будуть проводитись у 2017 році за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету м. Львова

Якщо порівнювати цю цифру з оголошеною Садовим цифрою бюджету розвитку на 2018 рік – 1,5 млрд грн – то на наступний рік зменшення становить всього 15%, а не 25% як зазначив мер міста Львів.

По-друге, згідно відповідної ухвали, яка міститься на сайті міської ради, бюджет розвитку на 2018 рік становить 1,9 млр грн, а не 1,5 млрд грн, як сказав пан Садовий. Це не тільки не менше ніж минулоріч, а навпаки –  на 8% більше.

Документ 2: Ухвала. Про міський бюджет м. Львова на 2018 рік.

Автор: Влад Доруда

Редактор: Олександр Гороховський