Короткий смысл медицинской реформы, которую только что продавили провластные партии – официальное введение платной медицины, закрытие медучреждений в малых городах и селах, а в будущем – приватизация больниц» – написав 8 червня на своїй сторінці Олескандр Вілкул депутат Верхово Ради України.

 

Теза 1: «…официальное введение платной медицины»

 

Вердикт: ПРАВДА

Докази та аргументи

8 червня на сесії Верховної Ради був прийнятий у першому читанні законопроект № 6327  «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». У цьому законопроекті сказано про «державний гарантований пакет» та «реімбурсацію».

«Державний гарантований пакет — обсяг медичних послуг та лікарських засобів, повну або часткову оплату надання яких пацієнтам держава гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом покриття для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами».

«Реімбурсація — механізм повної або часткової оплати згідно з тарифом покриття за рахунок коштів Державного бюджету України лікарських засобів, що включені до деталізованого опису, які були відпущені пацієнтам на підставі рецепта на лікарські засоби».

 

Теза 2: «…закрытие медучреждений в малых городах и селах, а в будущем – приватизация больниц»

 

Вердикт: БРЕХНЯ

Докази та аргументи

У прийнятому законопроекті  № 6327  «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» не сказано про закриття медичних закладів у невеликих містах та селах.

 

Автор: Катерина Шевченко

Редактор: Олександр Гороховський