На своїй сторінці у ФБ народний депутат Сергій Матвієнков (фракція «Опозиційний блок) опублікував пост (4 липня 2017 р.) ,у якому написав: «По данным статистики, за пять месяцев этого года по сравнению с аналогичным периодом прошлого она (безработица – А.В.) выросла более чем на 13%, и сегодня превышает 10%.» (Див. скріншот)
Вердикт: НАПІВПРАВДА
Рівень безробіття в Україні дійсно складає 10 ,1 %. Це 1 767 ,4 тис. осіб на 17 672,7 тис. осіб економічно активного населення. У першому кварталі 2016 р. рівень безробіття складав 9,9 % або 1 786, 9 тис. осіб. на 17 822 ,2 тис. осіб економічно активного населення. Рівень безробіття виріс на 0,2 відсоткових пункти.
Таблиця 1. Динаміка безробіття в Україні. (Джерело: Factcheck за даними Державної служби зайнятості України)
Аргументи і докази:
Міжнародною організацією праці рекомендована система класифікації, відповідно з якою населення поділяється на економічно активне та економічно неактивне.
Економічно активне населення – це частина населення, яка пропонує свою працю для виробництва товарів і надання різноманітних послуг. Кількісно ця група населення складається А) із чисельності зайнятих економічною діяльністю і б) чисельності безробітних, які на цей момент не мають роботи, але бажають її одержати.
Зайняті економічною діяльністю – це особи у віці 15-70 років, які виконують роботи за винагороду за наймом на умовах повного або неповного робочого дня, працюють індивідуально (самостійно) або в окремих громадян-роботодавців, на власному (сімейному підприємстві), безоплатно працюючі члени домашнього господарства, зайняті в особистому підсобному сільському господарстві, а також тимчасово відсутні на роботі. Зайнятими за цією методикою вважаються особи, які пропрацювали протягом тижня не менше 4 годин (в особистому підсобному господарстві – не менше 30 годин) незалежно від того, була це постійна, тимчасова, сезонна, випадкова чи інша робота.
Безробітні у визначенні МОП – це особи у віці 15-70 років (як зареєстровані, так і незареєстровані в державній службі зайнятості), які одночасно відповідають трьом умовам: не мають роботи (прибуткового заняття), шукають роботу або намагаються організувати власну справу, готові приступити до роботи протягом наступних двох тижнів. До цієї категорії відносяться також особи, що навчаються за направленням служби зайнятості, знайшли роботу і чекають відповіді або готуються до неї приступити, але на даний момент ще не працюють.
Автор: Андрій Войтенко
Редактор: Олександр Гороховський