Чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (AMO) у співпраці з «Інтерньюз-Україна» та Texty.org.ua розпочинає проєкт «Використання даних у боротьбі проти маніпуляції та дезінформації».

Проєкт передбачено для викладачів факультетів та кафедр журналістики закладів вищої освіти України. Проєкт спрямований на детальніше ознайомлення з наступними темами: журналістика даних, робота із первинним джерелом інформації, інтернет-безпека.

Головна мета проєкту – покращити підготовку майбутніх регіональних журналістів за допопомогою покращення можливостей викладачів регіональних факультетів журналістики у сфері роботи із первинними даними та їх використанням у журналістській практиці, й посилення знань про фактчекінг як засіб боротьби проти пропаганди.

Протягом проєкту відбудеться 4 курси (тривалість одного курсу 12 годин: 4 блоки по 3 години), лекторами яких будуть провідні українські експерти з цієї тематики. Курси здійснюватимуться онлайн у жовтні 2020 – жовтні 2021.

Кожен курс матиме теоретичну та практичну частини, під час яких учасники проєкту зможуть випробувати та закріпити отриманні знання.

Спільно із українськими партнерами та учасниками попередніх проєктів АМО було вибрано теми курсів:

жовтень – листопад 2020

1. Курс «Вступ до журналістики даних», Жовтень 2020, Лектори: Надія Романенко, Петро Боднар, Юлія Дукач, Texty.org.ua
2. Курс «Підходи, інструменти та методи для перевірки інформації», Листопад 2020, Лектори: Ведуться переговори щодо участі Романа Осадчука, DFRLab та Максима Скубенка, VoxCheck project leader at VoxUkraine

лютий – жовтень 2021

3. Курс «Вступ до інформбезпеки».
4. Тема, запропонована учасниками проєкту.

За умовами проєкту, після участі у курсі, викладачі-учасники повинні провести семінари для своїх студентів. Проведення викладачами семінарів для студентів фіксується інформповідомленням і фото (ця інформація буде опублікована на сайті www.checkregion-ua.info). Цю роботу буде оцінено гонораром у розмірі 50 євро.

Реєстрація відкрита до 8 жовтня 2020 року.

Для участі у проєкті зареєструйтеся, будь ласка:

https://bit.ly/33jSXKq

Також для студентів факультетів та кафедр журналістики закладів вищої освіти України буде огол‌ошено конкурс журналістських розслідувань на основі журналістики даних та фактчекінгу. У 2020 році переможці конкурсу журналістських розслідувань
отри‌мають матеріальні призи (ноутбук, смартфон).

Проєкт здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в межах програми TRANS.