Головна мета проєкту – покращити підготовку майбутніх регіональних журналістів через поліпшення можливостей викладачів регіональних факультетів журналістики у сфері роботи із первинними даними та їх використанням у журналістській практиці, та посилення знань про фактчекінг як засіб боротьби проти пропаганди.

Цільовою аудиторією проєкту й надалі залишаються викладачі кафедр і факультетів журналістики та їхні студенти, для яких підготовані фахові семінари від чеських та українських експертів та конкурс студентських журналістських розслідувань на регіональну тематику.

У 2020 році у цьому проєкті пройшло навчання 50 викладачів із факультетів та кафедр журналістики закладів вищої освіти України, реалізовано 75 онлайн-семінарів у регіонах України та конкурс журналістських розслідувань для студентів-журналістів.

Друга складова проєкту спрямована на боротьбу проти російської пропаганди за допомогою фактчекінгу. АМО вже шостий рік поспіль редагує чеську версію веб-сторінки Stopfake.org та проводить для студентів чеських університетів лекції на тему російської пропаганди та її вплив на прикладі України.

Цей проєкт є продовженням проєктів із 2016 – 2019 років, які були спрямовані на використання фактчекінку як важливу складову журналістської праці.

Проєкт здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в межах програми TRANS.

У 2018 – 2019 роках Асоціація з міжнародних питань спільно з українськими партнерами Центром аналітики та інвестигативної журналістики та StopFake.org реалізувала проєкт Посилення громадянського контролю в регіонах України ІІ.

Проєкт був спрямованих на об’єктивне та незалежне інформування української громадськості про події в регіонах посередництвом спростування неправдивої інформації. Ми зосередилися на підвищенні якості навчання на факультетах та кафедрах журналістики в українських університетах та на незалежній перевірці заяв та висловлювань регіональних політиків, на посилення усвідомлення про фактчекінг як засіб боротьби проти пропаганди.

У 2018 – 2019 роках відбулося сім дводенних семінарів для викладачів закладів вищої освіти на тему фактчекінгу. Потім було здійснено 76 семінарів у регіонах України для понад 1300 студентів факультетів та кафедр журналістики. Отримані знання студенти застосували на практиці при створенні фактчекінг-матеріалів, які були опубліковані на сайті https://www.checkregion-ua.info/.

На завершення року  в Києві відбувалися конференції для найбільш активних викладачів та студентів, які підготували найкращі матеріали.

У Чехії відбулося вісім лекцій українських експертів для чеських студентів та фахової спільноти, які наголошували на небезпеці пропаганди та наслідках дезінформації у медіа на реальних прикладах з України.

У 2018 – 2019 роках у чеській версії веб-сторінки StopFake.org було опубліковано 350 матеріалів.

Проєкт «Посилення громадянського контролю в регіонах України» у 2016–2017 роках здійснювався АМО, щоб сприяти об’єктивному та незалежному інформуванню української громадськості через боротьбу із неправдивою інформацією.

Під час цього проекту чеська громадська організація Demagog.cz провела навчання для українських тренерів, які працюють у Stopfake.org a Factcheck.ua. Після вишколу українські фахівці провели 41 семінар у регіонах України. Метою семінарів було  наблизити метод фактчекінгу як засіб боротьби проти російської пропаганди та інструмент посилення суспільного контролю на регіональному рівні. У семінарах взяло участь майже 1500 студентів, журналістів та місцевих громадських активістів.

Було створено інтернет ресурс  http://checkregion-ua.info, де публікувалися статті регіональних авторів, які пройшли навчальним курсом українського координатора проєкту Олександра Гороховського.

Восени 2016 року за участі засновника Stopfake.org Євгена Федченка розпочала роботу чеська версія Stopfake.org. У Чехії було проведено 10 заходів, на яких виступили українські експерти та познайомили чеську громадськість (понад 400 учасників) із небезпекою російської пропаганди.