Сайт checkregion-ua.info був створений у рамках проекту «Посилення громадського контролю в регіонах України», який реалізує чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (AMO) спільно із українськими партнерами за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ця платформа дає можливість журналістам-початківцям із чотирнадцяти регіонів України навчитися використовувати метод фактчекінгу у своїй журналістській діяльності. Цей метод активно використовується у світовій практиці для суспільного контролю офіційних заяв політиків, представників влади регіонального рівня, місцевого самоврядування.

У 2018 році у рамках проекту «Посилення громадського контролю в регіонах України ІІ» буде проведено 3 дводенні семінари «Фактчек як методика протидії маніпуляціям та фейкам. Методика впровадження в навчання» для викладачів факультетів та кафедр журналістики та 45 семінарів для студентів-журналістів. На цих семінарах студенти познайомляться із методом фактчекінгу та як його використовувати при створенні журналістських матеріалів.

У травні 2018 буде оголошено творчий конкурс робіт журналістів-початківців, які будуть створені на основі фактчекінгу. Усі роботи будуть опуліковані на сайті www.checkregion-ua.info.

У кінці року відбується конференція у Києві на тему використання фактчекінгу за участі чеських та українських експертів.

2016-2017

Проект «Посилення громадського контролю в регіонах України» у 2016–2017 роках здійснювався АМО, щоб сприяти об’єктивному та незалежному інформуванню української громадськості через боротьбу із неправдивою інформацією.

Під час цього проекту чеська громадська організація Demagog.cz провела навчання для українських тренерів, які працюють у Stopfake.org a Factcheck.ua. Після вишколу українські фахівці провели 41 семінар у регіонах України. Мета семінарів – наблизити метод фактчекінгу як засіб боротьби проти російської пропаганди та інструмент посилення суспільного контролю на регіональному рівні. У семінарах взяло участь майже 1500 студентів, журналістів та місцевих громадських активістів.

Восени 2016 року почала діяти чеська версія Stopfake.org за участі Євгена Федченка, засновника цієї платформи. У Чехії було проведено 10 акцій, на яких виступали українські фахівці, щоб наблизити чеській громадськості проблему протистояння російській пропаганді.

Під час реалізації проекту було опубліковано посібник Олександра Гороховського «Фактчек як тренд розслідувань: можливості та перспективи».

Діяльність сайту www.checkregion-ua.info спрямована на активізацію самостійної роботи журналістів-початківців із використанням методу фактчекінгу. Тут публікуються фактчек-статті із регіонів України та конкурсні роботи студентів-журналістів, які візьмуть участь у конкурсі.

У грудні 2016 та 2017 років відбувається конференція у Києві на тему використання фактчекінгу за участі чеських та українських експертів.