Сергій Моргунов, міський голова Вінниці, в ефірі програми «На часі» вінницького регіонального телеканалу «Віта» від 20 вересня 2017 розказав про досягнення стосовно ремонту доріг в області:  «Якщо говорити про всі магістральні вулиці (чи дороги), то ми вже зробили за десять років 105 км – це близько 60% магістральних доріг» (11:57).

та заявив, куди саме були спрямовані кошти на розвиток мікрорайону Сабарів.

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Згідно з класифікацією автомобільних доріг, яку подає Кабмін, до магістральних доріг належать дороги міжнародного значення, яких через Вінницьку область пролягає дві: М-21 (Житомир – Могилів-Подільський) та М-12 (Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка). За даними Укравтодору, протяжність першої в межах області становить 178,4 км, а другої – 185,4 км. Разом це складає 363,8 км.

Комплексні рішення щодо їх повного відновлення, яке включає не лише ямковий ремонт, розпочалися в 2014 році: проведено поточний середній ремонт автошляху М-21 при в’їзді у Вінницю на ділянці протяжністю 2,4 км.

У 2016 році на цій магістральній дорозі був зроблений ремонт в районі с. Сьомаки на ділянці в 5 км (виконано фрезерування покриття та влаштовано вирівнюючий шар). В районі с. Кацмазів відремонтовано 3 км (виконано фрезерування покриття, влаштовано вирівнюючий шар та верхній шар щебенево-мастичного асфальтобетону), а в районі с. Попівці – 5 км (виконано фрезерування покриття та влаштовано вирівнюючий шар, завершено влаштування верхнього шару наприкінці серпня).

На автошляху М-12 в районі с. Якушинці відремонтовано 2,9 км дороги. Відповідно до Звіту з оцінки регіонального розвитку, було влаштовано асфальтно-бетонне покриття в районі с. Корделівка (5,4 км) і смт. Стрижавка (2,5 км з 4,8 км запланованих).

У 2017 році виконано поточний середній ремонт в межах магістральної дороги М-21 (4,6 км в районі с. Жежелів, завершено ділянку в 4,8 км – смт. Стрижавка, 9,4 км – м. Калинівка-смт. Стрижавка). На автошляху М-12 зроблено 8 км дороги (окружна Вінниці). Цьогоріч планується відремонтувати ще 31, 05 км.

Таким чином, протягом трьох років, відколи розпочався комплексний ремонт доріг міжнародного значення в межах Вінницької області, була закінчена робота з ділянками, загальна протяжність яких становить  50,5 км, що вдвічі менше за число, яке озвучив Сергій Моргунов, і навіть з запланованим обсягом робіт на поточний рік воно не дотягує до 105 км. Ні реальне число, ні озвучене міським головою навіть не наближається до числа, яке б становило 60% від протяжності усіх магістральних доріг області.

 

Автор: Каріна Шевченко

Редактор: Олександр Гороховський