17 травня студенти кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича (м. Чернівці) відвідали чотирьохгодинний семінар “Фактчек для початківців”, проведений Оленою Славською, асистентом кафедри журналістики. Основною метою заходу є сприяння підвищенню рівня обізнаності студентів у нових течіях журналістики, ознайомлення з методикою написання фактчекінг-матеріалів, а також вивчення доказової бази (джерел) для перевірки інформації.
Фактчек та верифікація як нові тренди журналістики – тема, яку часто обговорюють у журналістських спільнотах. Чи є тотожними поняття “фактчек”, “верифікація” та “журналістське розслідування”? Як перевірити інформацію? Які джерела є надійними і як їх шукати? Ці та інші питання були обговорені з журналістами-початківцями.
Окрім теоретичного вивчення, студенти спробували себе у ролі фактчекерів та перевірили правдивість висловлювань місцевих політиків. Так, молоді журналісти активно приступили до вивчення заяв та висловлювань мера Чернівців, депутатів місцевих рад та лідерів суспільної думки. Що ж говорить буковинська влада, чи дотримується вона обіцянок, наскільки володіє інформацією – про це незабаром читайте у студентських матеріалах на сайті http://reporter.cv.ua.