Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Руслан Мороз в ефірі програми «Вінниця в часі» від 9 листопада 2017 року на ВДТ-6 порівняв реальне навантаження на дільничних інспекторів області з прописаним в законодавстві:

ТЕЗА 1: «На жаль, вимоги, які на сьогоднішній день існують: працівник – дільничний інспектор поліції – повинен обслуговувати від 7 до 12 тис. осіб населення» (12:26).

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Згідно з проектом Наказу МВС “Про затвердження положення про організацію діяльності дільничних офіцерів поліції в системі національної поліції в Україні”, дільничний офіцер поліції обслуговує поліцейську дільницю, межі якої визначаються кількістю населення адміністративної одиниці: для сільської місцевості – не більше 7 тис. осіб, для міської – не більше 8 тис. осіб. Проте, в разі тривалої відсутності дільничного офіцера у зв’язку з відпусткою, навчанням, хворобою, відрядженням та рядом інших об’єктивних причин, його обов’язки виконує інший дільничний офіцер поліції. Але загальне число осіб, обслуговуваних ним, не може перевищувати 12 тис. осіб. Таким чином, число тих, хто підпадає під обслуговування одного дільничного, коливається в межах 7-12 тис. осіб.

ТЕЗА 2: «Звичайно, на одного працівника, виходить набагато більше, ніж 7 тис. людей» (12:55)

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

У Вінницькій області налічується 7 відділів і 24 відділень ГУНП, на яких працюють 215 дільничних офіцерів. Чисельність населення області, за інформацією Державної служби статистики, становила 1,602 млн. осіб на 1 січня 2016 року. Тобто на одного дільничного в середньому припадає 7451 осіб (у разі виконання професійних обов’язків усіма інспекторами). Якщо взяти лише картину м. Вінниця, то тут простежується інша ситуація: 68 інспекторів на 0,373 млн. осіб, тобто 5489 осіб на одного дільничного в середньому. Зважаючи на відсутність деяких з інспекторів за наявності ряду причин, це число трохи збільшується, але малоймовірно, що перевищує 7 тис.. Тож за загальної оцінки та оцінки завантаженості конкретних відділів або відділень поліції ситуація залишається неоднозначною.

 

Автор: Каріна Шевченко

Редактор: Олександр Гороховський

Експерт: Володимир Герасин