Начальник управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці Алла Лоба, в ефірі програми «На часі» від 1 грудня 2017 року на телеканалі «Віта» зробила кілька заяв стосовно законодавчих змін у питанні пенсій.

 

ТЕЗА 3: «На сьогодні у нас найменший розмір пенсії складає 1373 грн: це для тих, хто не має повного страхового стажу» (21:22). 

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

З пункту 3 Статті 28 ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» випливає, що мінімальний розмір пенсії виходить з прожиткового мінімуму і є пропорційний до наявного страхового стажу в разі меншої тривалості останнього, ніж це передбачено. Згідно з Законом «Про державний бюджет України на 2017 рік», прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня поточного року встановлюється на рівні 1373 грн. Таким чином, розмір пенсії не може бути менший за цей показник.

ТЕЗА 4: «Якщо брати по вартості страхового стажу, то сьогодні один місяць страхового стажу коштує 704 грн» (25:41).

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

У разі відсутності достатнього страхового стажу, його можна придбати, доплативши єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду України. Даний механізм регулюється Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальноообов’язкове державне соціальне страхування». ЄСВ для платників, визначених Статтею 4, встановлюється на рівні 22%. Мінімальна заробітна плата з 1 січня по 31 грудня 2017 року становить 3200 грн, а отже, мінімальний страховий внесок за за 22-відсотковою ставкою – це 704 грн.

 

Автор: Каріна Шевченко

Редактор: Олександр Гороховський