Практичний курс для викладачів та студентів журналістики у Львові

27 – 29 жовтня 2023 у Львові пройшов інтенсивний курс-практикум для викладачів факультетів та кафедр журналістики із провідними фахівцями журналістики даних від Texty.org.ua, організований Асоціацією з міжнародних питань.

У курсі взяло участь шість команд (30 студентів і викладачів) з шести університетів: Донецького національного університету імені Василя Стуса, Запорізького національного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Національного університету «Запорізька політехніка» та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Під веденням лекторів з Texty.org.ua, журналістів-аналітиків даних, Дениса Губашова, Олександра Оксимця, Наталії Романишин та Сергія Міхалькова, учасники курсу не лише пройшли теорію, але й мали змогу створити власні журналістські матеріали із використанням даних. Другий день курсу був практичною роботою щодо написання матеріалу, пошуку та опрацювання даних, візуалізації даних.

В останній день навчального курсу відбулася презентація матеріалів кожною командою. Причому це було не лише представлення самого проєкту, а й аналіз роботи з даними – де було найбільше проблем і чому, що спростило чи навпаки ускладнило роботу. Створені журналістські матеріали будуть опубліковані на сайті checkregion-ua.info та українських медіа.

За словами лектора Дениса Губашова такі курси є набагато ефективніші, ніж онлайн формат, оскільки безпосередня присутність викладачів і студентів дозволяє краще зрозуміти матеріал: “Одна річ, коли ви сидите перед монітором і “щось” там робите, і зовсім інша, коли ви працюєте наживо, маєте можливість відразу порадитися з ментором, з колегою і продовжити працювати, чи вибрати інший метод”.

“Така підтримка викладачів дуже цінна! Нарешті ми змогли наживо зустрітися зі студентами та колегами. Своїх студентів я взагалі уперше побачила не в Зумі. Було цікаво створити спільний проєкт, попрацювати командою, пліч-о-пліч з іншими учасниками та разом із менторами. Це новий досвід і для студентів, і для нас, викладачів. Дякую за вашу роботу і можливість навчатися навіть під час війни”, – розповіла Юлія Блажеєвся, викладачка журналістики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Матеріали створені під час курсу:

Викрадене покоління: як Росія депортує українських дітей

Плитка vs дрони

Діти теж хворіють: туберкульоз в Україні

Маю право дихати

Мовний стан Запоріжжя: як і де розвивається українська мова в місті