Автор: Юлія Блажеєвська

З лютого по жовтень харківські музиканти провели концерти у 18 країнах світу.

Сергій Жадан відомий тепер не тільки як поет, письменник, музикант, але і як волонтер. Він регулярно збирає гроші для захисників та купує хлопцям автомобілі, дрони, берці та інші потрібні речі. Харківський музикант, поет і актор Олег Каданов став військовим волонтером та заснував штаб “Культурний ШОК”, за допомогою якого збирає кошти на допомогу армії та цивільному населенню. Фагот із ТНМК спочатку пішов у ЗСУ, згодом почав їздити з гуртом на концерти та збирати кошти на благодійність. Ми зібрали дані про діяльність харківських виконавців з початку повномасштабного вторгнення до кінця жовтня. Подивіться, що вийшло.

Для матеріалу ми обрали 10 харківських виконавців та проаналізували 186 концертів.

Чотири концерти за участю харківських музикантів пройшли онлайн, інші проходили у пабах – 48,  концертних залах – 40, на площах – 16, у нічних клубах – 14, у парках – 9, в театрах – 8. 

Загалом було проведено 154 сольних концерта та 32 у колаборації з іншими артистами. Із 186 заходів 177 були благодійними. Лише один гурт Firma4i давав і благодійні, і комерційні концерти. Інші артисти працювали виключно на благодійних заходах.

Загалом харківські музиканти провели концерти у 18 країнах та 79 містах.

Харківські музиканти у Європі

Серед європейських країн найбільше концертів пройшло у Німеччині, Польщі, Латвії. Італійці двічі відміняли концерти прямо перед їхнім початком. Це трапилося у гуртів “Жадан і собаки” та ТНМК.

Серед найпопулярніших міст Європи – Мюнхен, Франкфурт, Варшава, Таллін, Прага. В Америці виступав тільки Сергій Бабкін.

Україна

Серед українських міст найбільше концертів було у Харкові.

В усіх закладах, окрім Probka resto&music hall, проходили благодійні концерти. Загалом відомі у довоєнний час рок-клуби стали волонтерськими пунктами допомоги. Серед харківських закладів, які регулярно допомагають ЗСУ та цивільним:  Kefir Pub, LF Club та Vintage Buro.

Як бачимо з графіка, у прифронтовому Харкові культурне та волонтерське життя зосереджене у Kefir Pub. У цьому закладі не тільки проводять благодійні концерти, а й безкоштовно годують військових, збирають гроші для ЗСУ та для гуманітарної допомоги. Тільки влітку паб провів 34 концерти та зібрав 141 265 грн для ЗСУ.

Після звільнення Харківської області ми спостерігаємо збільшення концертів як в Україні, так і за кордоном. У червні – 21, у липні – 11, у серпні – 27, у вересні – 31, у жовтні – 44.

 

Афіші

Ми відібрали 80 унікальних афіш концертів, проаналізували їх та розмістили за схожістю дизайну: спочатку розташовані картинки з жовто-блакитними кольорами, потім – з великою кількістю різних кольорів, з червоним фоном, з чорним, чорно-білі, фіолетові, блакитні сіро-жовті, білі. У кінці колажу зібрані картинки, які вибивалися з класифікації: незвичне поєднання кольорів, нестандартні розміри, які ми самостійно підігнали під наш колаж.

Більшість концертів були благодійними, це позначали на афішах. Ми проаналізували слова на афішах, ось що з цього вийшло: